قرنیز بتنی

قرنیز بتنی پیش ساخته ✅ طراحی، تولید و نصب قرنیز بتنی پیش ساخته جهت رمپ پل ها و زیر گذرها ✔️ باکیفیت ترین مصالح ✔️ بیش از 30 سال تجربه ✔️ قابلیت حک لوگو شرکت

✅ ساخت قرنیز بتنی پیش ساخته✅ طراحی قرنیز پیش ساخته بتنی
✅ جهت رمپ پل ها و زیر گذرها✅ بکارگیری نیروهای متخصص
✅ استفاده از تکنولوژی روز✅ بالاترین استاندارد تولید قرنیز بتنی
قرنیز بتنی

قرنیزهای پیش ساخته بتنی (Prefabricated concrete cornice) ، قطعاتی با ابعاد مختلف بوده که با هدف پوشش و زیبایی کنار عرشه و رمپ پل ها و زیر گذرها مورد مصرف قرار می گیرند.

سایزهای قرنیز های بتن مسلح با توجه به نیاز کارفرما متفاوت می باشد و نصب آنها به دلیل ظرافت کار و پوشش نهایی نما ، نیاز به استاد کار حرفه ای و با تجربه دارد ؛ در حالیکه در برخی پروژه ها به دلیل سهل انگاری در کار و یا به کار نبردن اکیپ با تجربه ، شاهد نصب غیر اصولی و ایجاد نماهای ناصاف هستیم و اشتباه در نصب این قطعات ، جبران ناپذیر می باشد.

در تصاویر ذیل ، بخش کوچکی از قرنیز های نصب شده به صورت اصولی قابل مشاهده می باشند.

جزئیات قرنیز بتنی پیش ساخته :

قرنیز بتنی پیش ساخته می تواند در ابعاد مختلفی بسته به نیاز کارفرما ساخته شود اما بیشترین سایز مورد استفاده قرنیز ، سایزهای 1 در 1 متر و 1 متر در 80 سانتیمتر می باشند. بتن مصرفی در قرنیز بتنی ، بتن با عیار حداقل 350 کیلوگرم بر متر مکعب بوده که پس از بتن ریزی ، توسط دستگاه اتوکلاو بخاردهی و عمل آوری می شوند. آرماتور مورد استفاده در قرنیز ها با توجه به سایزهای گوناگون آن ، متفاوت بوده که جهت اطلاع از جزئیات قرنیز بتنی یا سایر قطعات پیش ساخته بتنی با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

 

 

سپس مرحله ی بتن ریزی آغاز می گردد. بتن مورد نظر بر حسب رده و مقاومت مورد نیاز همراه با افزودنی ها در داخل بچینگ بتن آماده شده و درون قالب ها بتن ریزی می شود. پس از بتن ریزی ، عمل آوری قرنیزهای پیش ساخته توسط دستگاه بخار (اتوکلاو) شروع شده تا بتن به مقاومت مورد نظر دست پیدا نماید.

در مرحله ی آخر ، قرنیزها از درون قالب ها جدا گشته و در یک مکان ، دپو می شوند. نحوه چیدمان قرنیز پیش ساخته بتنی بایستی به نحوی باشد که به قطعات ، فشار زیادی در نقاط حساس وارد نشود و احتمال خرد شدن و آسیب به بتن به حداقل برسد. پس از دپو ، با نظر سرپرست کارگاه ، قطعات با گونی خیس و یا آب مستقیم عمل آوری می شوند و در نهایت این قرنیزهای بتنی آماده ی بارگیری و ارسال به مناطق مختلف می شوند.

نحوه ی دپوی قرنیز بتنی پیش ساخته :

پس از تولید قرنیز های بتنی نوبت به دپوی این قطعات می رسد. از جمله مواردی که در دپوی این قطعات بایستی به آن توجه نمود اینست که این قطعات به نحوی چیده شوند که امکان آب دادن به قطعات تا رسیدن به مقاومت مورد نظر فراهم باشد و دیگری ، مکان دپو در جایی باشد که هنگام بارگیری قرنیز ها جهت انتقال به پروژه ها ، به راحتی این امر میسر گردد. با توجه به اینکه قرنیز پیش ساخته در هنگام تولید و قبل از نصب ، آسیب پذیر می باشد لذا چیدمان قطعات بایستی با احتیاط انجام پذیرد که برای نیل به این هدف معمولا از قطعات مختلف چوبی لابه لای پانل ها استفاده می شود تا هنگام دپو کردن و نیز بارگیری ، ضربه ای به قطعات وارد نشود و قرنیز ها سالم به مکان نصب منتقل گردند.

تولید قرنیز پیش ساخته:

فرآیند تولید قرنیز پیش ساخته بتنی بدین ترتیب است که پس از طراحی و محاسبات که توسط دفتر فنی انجام می پذیرد قالب های مورد نیاز توسط قالب ساز طراحی می گردند ؛ در کنار این عملیات ، آرماتورهایی که جهت جاگذاری در قالب ها مورد نیاز است طبق نقشه ها آماده می شوند. پس از ساخت قالب و پاشش روغن قالب ، آرماتورهای آماده شده درون قالب ها جاگذاری می شوند و پس از آن ، اسپیسر ها ، پلیت ها ، اتصالات ، قلاب ها و غیره اجرا می گردد و جوشکاری های مورد نیاز نیز در همانجا توسط جوشکار اجرا می گردد.

تولید قرنیز بتنی

نصب قرنیز پیش ساخته بتنی :

نصب قرنیز بتنی پیش ساخته پس از بتن ریزی دیوار و یا نصب فیسینگ پل در رمپ ها اجرا می شود و همچنین در عرشه نیز ، این عملیات پس از بتن ریزی عرشه و آماده بودن میلگرد های انتظار در بخش پیاده رو انجام می پذیرد.

جهت زیر سازی قرنیز بتنی پیش ساخته ، ابتدا محل پروژه بایستی بازدید شده تا نوع زیر سازی انتخاب گردد و پس از تعیین نوع زیر سازی ، عملیات شروع شده و پس از اتمام آن ، نصب قرنیز بتنی شروع می شود. لازم به ذکر است که با توجه به دسترسی محل نصب ، نوع جرثقیل بایستی انتخاب گردد.

قالب بندی و بتن ریزی پیاده رو در پل ها پس از نصب قرنیز شروع می شود.

برخی از پروژه های تولید و نصب قرنیز پیش ساخته بتنی :

 • تولید قرنیز بتنی پل شیر پاستوریزه تهران
 • تولید قرنیز پیش ساخته بتنی پل تقاطع غیر همسطح بزرگراه شهید باقری با خیابان دماوند
 • تولید قرنیز پیش ساخته پل فلزی روشندلان تهران
 • تولید و نصب قرنیز بتونی پل جوادیه تهران
 • تولید و نصب قرنیز رمپ زیرگذر و قرنیز پل روگذر تقاطع شهید گمنام – شهید چمران
 • تولید و نصب قرنیز بتنی پل شهید بهشتی کهریزک
 • تولید و نصب قرنیز پیش ساخته بتونی ورودی بازار بزرگ ایران (ایران مال)
 • تولید و نصب قرنیز پل نمیر رودهن
 • تولید قرنیز بتونی شرکت آب و خاک
 • و پروژه های دیگر …

چرا نهاد سیویل را انتخاب کنیم؟

بهترین دیوار پیش ساخته بتنی

کیفیت بالای قرنیز پیش ساخته

بتن با کیفیت ، بخاردهی و هیدراسیون مناسب ، شرایط نگهداری و دپوی قطعات و آبدهی عالی

دیوار بتنی پیش ساخته تهران

اکیپ متخصص حمل و نصب قرنیز

حمل تخصصی قطعات و تخلیه پای کار و استفاده از اکیپ های متخصص در نصب

محصولات دیوار پیش ساخته بتنی

تجربه بالا قطعات پیش ساخته بتنی

بیش از 30 سال تجربه تخصصی در زمینه بتن پیش ساخته

دیوار پیش ساخته بتنی در تهران

پوشش سراسر ایران

امکان اجرای پروژه در سراسر ایران

جهت دیدن پروژه های انجام شده روی دکمه کلیک کنید

جهت مشاوره و وقت ملاقات حضوری با شماره دفتر مرکزی ۲۲۰۳۵۱۳۳ – ۰۲۱ و یا با همراه ۰۹۱۲۲۸۸۵۰۴۶ (پاسخگو ۹ صبح الی ۵ بعدازظهر) تماس بگیرید.

 

بسیار باعث دلگرمی ماست اگر نظرتان را در پایین همین صفحه بنویسید. سپاسگزاریم.

12 پاسخ

  1. سلام..
   بله قرنیز ها قابلیت اجرای لوگو را دارند. جهت تماشای لوگوی های طراحی شده بر روی قرنیز بتنی ها در واتساپ پیام دهید.

  2. سلام وقت بخیر..
   جهت اطلاع از قیمت دقیق قرنیز پیش ساخته بتنی با کارشناسان تماس حاصل نمایید. به دلیل نوسانات بازار ، قرار دادن قیمت قطعات بتنی پیش ساخته در سایت مقدور نمی باشد.

  3. کارهاتون را در بزرگراه کردستان و پل جوادیه از نزدیک دیدم درجه یک هستید 👌👍❤️

 1. درود
  قرنیز بتنی در سایز ۱ متر در ۸۰ سانت یا ۱ متر در ۷۵ سانت موجود دارید؟ تعداد ۱۱۰۰ عدد برای پل در حال ساخت در تهران. مشخصات فنی رو هم لازم داریم. سپاسگزارم

  1. سلام..
   قرنیز بتنی در سایز های 1 در 1 متر و 1 متر در 80 سانتیمتر موجود داریم.. تعداد 1100 عدد با توجه به تعداد دپو ، قابل تولید و تحویل است.
   جهت دریافت مشخصات فنی ، در پیام رسان واتساپ با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

  2. با سلام و عرض ادب
   قرنیز با مشخصات مورد نظر ما هم تولید می کنید؟ ممنون

  3. سلام وقت بخیر..
   بله قرنیز ها در ابعاد مختلفی ساخته می شوند که جهت اطلاع از جزئیات می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

 2. سلام
  تعداد نصب قرنیز بتنی پیش ساخته توسط اکیپ نصاب شما چه تعدادی می باشد؟ پروژه در شهر همدان بوده و پل زیر گذر می باشد. متشکرم

  1. سلام..
   بستگی به تعداد قرنیز ، دسترسی مکان نصب ، محدودیت زمانی و سایر عوامل دارد اما جهت اطلاع ، هر اکیپ در شرایط ایده آل در هر روز تقریبا تعداد 40 عدد قرنیز پیش ساخته بتنی را نصب می نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *