ترک نشست خمیری در بتن

ترک نشست خمیری در بتن (plastic settlement cracks) در حالتی که مقدار زیادی شیره ی بتن در یک نقطه تجمع نموده و به مانعی نظیر میلگردهای بتن مسلح و رو به پایین برخورد نماید رخ خواهند داد. این مانع ، پشت بتن را شکسته و باعث تشکیل حفره یا خلل و فرج در زیر سطح بتن خواهد شد.
بنابراین می توان گفت :
• ترک ها مستقیما روی آرماتورهای کششی یا روی میلگردهای نزدیک بالای مقطع تشکیل می شوند.
• ترک ها در ستون ها و دیوارهای باریک ، جایی که گفته می شود علت ته نشینی و رسوب در نتیجه ی عملکرد قوسی بتن در یک معبر باریک می باشد تشکیل ، که البته ممکن است به دلیل وجود میلگرد های افقی تشدید شوند.
• ترک ها در محل تغییر عمق مقطع تشکیل می شوند.

ترک نشست خمیری در بتن پیش ساخته

جلوگیری از بروز ترک نشست خمیری در بتن :

برای این منظور 3 راه حل وجود دارد:

1. کاهش تعرق بتن و بنابریان کاهش در نشست
2. کاهش موانع برای رسوب و ته نشینی
3. به کار بردن عمل دوباره ویبره نمودن بتن
مخلوط های وارد کننده حباب هوا و افزاینده های کارایی بتن ، مقدار آب بتن را کاهش و در نتیجه ، عرق کردن ، نشست و ته نشینی را کاهش داده و ترک های نشست خمیری را کم می کنند. این منظور را با دوباره ویبره نمودن بتن بلافاصله پس از اینکه بتن شکل گرفت می توان انجام داد. (شکل گیری در یک ساعت اول بتن ریزی و در صورت استفاده از دیرگیر کننده ، زمان بیشتر ولی قبل از آن که بتن سفت شود) دوباره ویبره نمودن نباید خیلی زود انجام شود در غیر اینصورت مرحله خیلی کوتاهی ناشی از عرق کردن نیز می تواند باعث بروز ترک نشست خمیری در بتن گردد. زمان صحیح این عمل را به آسانی و با انجام چند آزمایش ساده می توان تعیین نمود.
این کمترین زمانی است که سر ویبراتور را می توان داخل بتن فرو برد و بیرون آورد بدون اینکه هیچ اثری از آن باقی بماند. عمل دوباره ویبره کردن اغلب فقط راهی برای کنترل ترک نشست خمیری مخصوصا در مقاطع عمیق است. ماله کشیدن سطوح می تواند این ترک ها را تشدید کند زیرا اعمال فشار ممکن است فقط باعث نشست بیشتر در ماده جامد شود. بنابراین جلوگیری از ترک های انقباض خمیری باعث تشدید ترک های نشست خمیری و بالعکس می گردد.

اندازه گیری های کمکی برای کنترل ترک های نشست و انقباض خمیری در بتن :

ترک های پلاستیک که اغلب در وجوه فوقانی مقطع ایجاد می شوند شامل ترک های انقباض در دال ها ، ترک های نشست خمیری در بالای تیر های عمیق و دیوارها می باشند. بنابراین این ترک ها می توانند قابل دسترس بوده و با یکدیگر ترکیب و در ابتدای سن بتن شکل گیرند. در نتیجه عاقلانه نیست تا زمانی که مطمئن شویم اثرات بلند مدت این ترک ها فرونشسته باشد ترک های خمیری را با مصالح صلب و سفت پر نمود. تعمیر ترک های انقباض خمیری در دال های جاده ها به طور مشخص کار مشکلی نیست ؛ چون ترک ها در بالای دال ، وسیع بوده و می توانند به سرعت آلودگی را در خود جمع کرده که متعاقبا ممکن است باعث ورقه شدن بتن و جلوگیری از کاربری رضایت بخش بعدی مواد درز گیری گردند. به طور واضح ترک های وسیع در دال ها ، مشابه پوسته شدن و ورقه شدن بتن می باشند.
ترک های خمیری بسته به طبیعت شان ، از میان مخلوط سیمان و ذرات مصالح سنگی عبور کرده بنابراین آنها خیلی خشن و ناهموار بوده و قادر به انتقال برش ایجاد شده توسط میلگردهایی که مصالح را به یکدیگر قفل کرده اند می باشند. در نتیجه تعمیرات اساسی سازه و استفاده از اپوکسی یا رزین پلی استر نیاز نخواهد بود و برتری ندارد.
در بسیاری مواقع ، یک روش ساده برس زدن دوغاب و ملات سیمان در داخل ترک ها است. این کار باید به سرعت بعد از بتن ریزی انجام گیرد. البته ممکن است به عنوان مکمل بعدا مقداری درزگیر نفوذ کننده کارا و روان و در صورتی که انقباض حرارتی یا انقباض ناشی از خشک شدن به دلیل حرکت های اضافی انجام شود لازم باشد.
برای از بین بردن خطر فساد تدریجی در فولاد و در صورتی که بتن در یک موقعیت قابل رویت در نما قرار داشته باشد ترک نشست خمیری باید به طور موثر درزگیری و بسته شوند.

ترک نشست خمیری در بتن

جهت مطالعه مصالب لاتین در ارتباط با این موضوع ، روی لینک زیر کلیک نمایید.

(ترک نشست خمیری در بتن)

مطالعه مقالات مربوطه

خزش بتن
دیوار پیش ساخته بتنی

جلوگیری از خزش بتن

جلوگیری از خزش بتن در ین مقاله مطالبی در مورد خزش بتن و جلوگیری از خزش و عوامل تاثیرگذار و … در اختیار شما عزیزان

ادامه مطلب »
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn

بسیار باعث دلگرمی ماست اگر نظرتان را در پایین همین صفحه بنویسید. سپاسگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *