نصب قطعات پیش ساخته

⚡ تولید و نصب قطعات پیش ساخته بتنی (صفر تا صد قطعات بتنی پیش ساخته)
نصب قطعات بتنی

آنچه در این مطلب می خوانید:

نصب قطعات پیش ساخته بتنی به عنوان آخرین مرحله از پروسه پروژه اجرای قطعات پیش ساخته بتنی نیاز به دقت و وسواس داشته و انجام نادرست نصب قطعات می تواند تمام زحمات این پروسه از جمله طراحی ، تولید ، حمل و غیره را از بین ببرد.

در این بحث ، اشاراتی به کلیات نصب قطعات پیش ساخته بتنی (دیوار بتنی پیش ساخته ، فیسینگ بتنی ، قرنیز بتنی ، نیوجرسی و غیره) خواهیم داشت.

مراحل نصب قطعات پیش ساخته :

  • بررسی کلی محل پروژه و امکان تردد کامیون و تریلی جهت حمل ونصب قطعات
  • دریافت مشخصات قطعات بتنی پیش ساخته جهت تعیین جرثقیل مناسب
  • حمل قطعات تا پای کار
  • تخلیه قطعات در محل های مناسب و کشیدن نوار خطر دور تا دور قطعات تخلیه شده جهت دید مناسب و جلوگیری از برخورد وسایل نقلیه به آنها
  • اجرای زیرسازی متناسب با نوع قطعات
  • نصب قطعات طبق نقشه

بررسی کلی محل پروژه :

این بخش شامل بازدید از محل پروژه بوده که بایستی محل تردد ماشین آلات و همچنین مکان مورد نظر جهت نصب قطعات بتنی پیش ساخته مورد بررسی قرار گرفته تا بهترین تصمیم جهت شروع پروژه گرفته شود.

دریافت مشخصات قطعات بتنی پیش ساخته جهت تعیین جرثقیل مناسب :

در این مرحله می بایست اطلاعات کافی را از مشخصات فنی قطعات پیش ساخته بتنی جمع آوری نموده تا با توجه به وزن قطعات، ارتفاع مورد نظر و همچنین میزان دسترسی محل استقرار جرثقیل تا محل نصب قطعات بتنی ، جرثقیل مناسبی را جهت اجرا انتخاب نمود.

حمل قطعات تا پای کار :

حمل قطعات پیش ساخته باید توسط وسایل نقلیه مناسب با قطعات و با رعایت قوانین ترافیکی و حمل و نقل منطقه انجام شود. ابعاد و وزن قطعات نیز باید چنان انتخاب گردند تا انتقال آنها از کارخانه تا کارگاه از نظر معابر و پل های سر راه ، بدون اشکال صورت پذیرد. همچنین بارگیری و حمل بایستی به نحوی سازماندهی گردند که از ضربه خوردن و واژگون شدن قطعات هنگام حمل جلوگیری نمود.

تخلیه قطعات در محل های مناسب :

پس از بارگیری و حمل قطعات بتنی ، نوبت تخلیه آنها فرا می رسد. جهت تخلیه قطعات بایست محلی تعیین گردد که هم فاصله کمی تا محل نصب داشته و نیز مانع جابه جایی وسایل نقلیه در محل پروژه نشود. پس از تعیین محل مناسب ، تخلیه قطعات با احتیاط لازم انجام گرفته تا آسیبی به آنها وارد نگردد. لازم به ذکر است جهت احتیاط ، نوار خطر دور تا دور قطعات تخلیه شده کشیده شود تا از خطرات احتمالی برخورد با قطعات جلوگیری شود.

اجرای زیرسازی متناسب با نوع قطعات :

در این مرحله می بایست با توجه به نوع قطعات از قبیل (دیوار بتنی ، فیسینگ بتنی ، قرنیز بتنی ، نیوجرسی بتنی و …) زیر سازی متناسب با آنها اجرا گردد.

دیوار بتنی پیش ساخته
نصب قطعات پیش ساخته بتنی

نصب قطعات طبق نقشه :

آخرین مرحله نصب که نصب قطعات بوده بایستی با دقت فراوان انجام گیرد و اجرای آن می بایست توسط استاد کاران با تجربه و تحت نظارت مهندسین انجام گرفته تا بهترین نتیجه حاصل گردد. در بعضی مواقع، مشاهده شده که کارفرمایان به دلیل کاهش هزینه ها، اجرای نصب قطعات بتنی را به پیمانکاران بی تجربه یا بناهای ساختمانی واگذار می کنند که نتیجه آن نصب بی کیفیت و غیر اصولی می باشد که نمونه های آن را می توان در بعضی از نقاط شهری مشاهده نمود.

ضوابط ایمنی هنگام نصب قطعات پیش ساخته بتنی :

هنگام نصب قطعات پیش ساخته باید کلیه موارد ایمنی و حفاظت کار در حین اجرا رعایت شود. توجه مخصوص به ناپایداری قطعات تا قبل از گرفتن و سخت شدن بتن اتصالات ، بازرسی و کنترل مستمر لوازم و وسایل باربر ، ضرورت دارد.

نصب قطعات بتنی پیش ساخته

جهت مشاهده برخی پروژه های نصب قطعات پیش ساخته نظیر نصب دیوار بتنی پیش ساخته ، نصب فیسینگ بتنی ، نصب قرنیز بتنی ، نصب نیوجرسی و غیره روی لینک زیر کلیک نمایید.

محصولات ما

دیوار پیش ساخته بتنی

دیوار بتنی پیش ساخته با هدف پارتیشن بندی ، ایجاد دیوار با مقاومت بالا ، سرعت بالای ساخت ، جابجایی در هر زمان ، نمای زیبا و همچنین عمر طولانی استفاده می شوند.

فیسینگ (نمای) پل

فیسینگ ها ، قطعات پیش ساخته بتنی هستند که در سایزها و نماهای مختلف ساخته می شوند. کاربرد فیسینگ ها در ساخت سریع و زیبا سازی رمپ پل ها و زیرگذرها و ... می باشد.

قرنیز بتنی

قرنیز پیش ساخته بتنی در اندازه ها و نماهای مختلفی می باشند که از این قطعات در پل ها و زیرگذرها و ... جهت پوشش فضای بین روسازه و بخش زیرین آن استفاده می شود.

نیوجرسی بتنی

نیوجرسی بتنی ، قطعات پیش ساخته بتن با عیار بتن بسیار بالا می باشند که نقش جداکننده را در خیابان ها ، کارگاهها ، پارک ها و محیط های گوناگون ایفا می کنند.

چرا نهاد سیویل را انتخاب کنیم؟

کیفیت بالای محصولات

بتن با کیفیت ، بخاردهی و هیدراسیون مناسب ، شرایط نگهداری و دپوی قطعات و آبدهی عالی

اکیپ متخصص حمل و نصب

حمل تخصصی قطعات و تخلیه پای کار و استفاده از اکیپ های متخصص در نصب

تجربه بالا

بیش از 30 سال تجربه تخصصی در زمینه بتن پیش ساخته

پوشش سراسر ایران

امکان اجرای پروژه در سراسر ایران

جهت مشاوره و وقت ملاقات حضوری با شماره دفتر مرکزی ۲۲۰۳۵۱۳۳ – ۰۲۱ و یا با همراه ۰۹۱۲۲۸۸۵۰۴۶ (پاسخگو ۹ صبح الی ۵ بعدازظهر) تماس بگیرید.

 

همین الان در هر ساعت از شبانه روز کافیست فرم زیر را پر نمایید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.

۱ – تمامی مشخصات شما نزد ما بطور محرمانه محفوظ خواهد ماند و فقط مسئول مربوطه دسترسی لازم را دارد.
۲ – به هیچ وجه شماره شما وارد پنل پیامک نمی شود و فقط جهت ارتباط تلفنی با شما می باشد.

پس با خیال راحت فرم زیر را پر نمایید.

بسیار باعث دلگرمی ماست اگر نظرتان را در پایین همین صفحه بنویسید. سپاسگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *