منابع تهیه شن و ماسه

آنچه در این مطلب می خوانید:

منابع تهیه شن و ماسه

شن و ماسه برای کارهای عمرانی به دو گونه تهیه می شود :

  • شن و ماسه طبیعی
  • شن و ماسه شکسته

شن و ماسه طبیعی :

هر سال پس از فصل بارندگی و طغیان رودخانه ها مقدار زیادی شن و ماسه در بستر رودخانه باقی می ماند که پس از کم شدن آب رودخانه ها ، این منابع در دسترس قرار می گیرند و این ماسه ها را پس از شستن و سرند کردن مورد استفاده قرار می دهند.

شن و ماسه شکسته :

تکه سنگ های درشت را بعد از تعیین جنس آن در سنگ شکن های مختلف ، شکسته و خرد می نمایند آنگاه آن را بوسیله الک های مخصوص ، دانه بندی نموده و به مصرف می رسانند.

شن و ماسه

تفاوت شن و ماسه طبیعی با شکسته :

با توجه به اینکه شن و ماسه طبیعی از رویهم غلطیدن تکه های سنگ در اثر جریان آب رودخانه ها و خرد شدن آنها تولید می شود و ممکن است راهی طولانی را با سنگ های دیگر در بستر رودخانه طی نماید. تقریبا قطعه سنگ های درشت تر مانند آسیاب ساچمه ای نسبت به قطعات ریزتر عمل می نمایند در نتیجه دانه های شن و ماسه حاصل از جریان آب رودخانه گرد گوشه بوده در صورتی که دانه های شن و ماسه شکسته ، تیز گوشه هستند ؛ دانه های گرد گوشه به علت آنکه سطح آنها صیقلی می باشد دارای اصطکاک داخلی کمتری بوده و بهتر به رویهم میلغزند و در نتیجه ملات تهیه شده با اینگونه ماسه ها بهتر زیر ماله شکل می گیرند.

دانه های گرد گوشه در بتن ریزی نیز بهتر از شن و ماسه تیز گوشه روی همدیگر لغزیده و حجم قالب را بهتر پر می نمایند ؛ در صورتیکه شن و ماسه شکسته به علت تیز گوشه بودن ، اصطکاک داخلی بالایی بین دانه ها وجود داشته و دارای لغزندگی مناسب به روی هم نیستند. ولی دانه های شکسته به علت همین اصطکاک داخلی زیاد و تیز گوشه بودن در راهسازی مخصوصا در قسمت روسازی راه ، بیشتر مورد مصرف قرار می گیرند زیرا چرخ های اتومبیل در هنگام ترمز کردن و همچنین در هنگام تغییر سرعت دادن و نیز در سر پیچ ها که یک نیروی گریز از مرکز مایل است اتومبیل را به خارج از جاده پرتاب می نماید فقط نیروی اصطکاک بین جاده و چرخ اتومبیل  ، مانع از پرتاب اتومبیل به خارج از جاده می شود و همچنین در هنگام ترمز کردن نیروی اصطکاک شدیدی بین چرخ اتومبیل و جاده زیر آن بوجود می آید که در این مواقع سر پیچ ها و هنگام ترمز کردن ، چرخ اتومبیل می خواهد دانه های تشکیل دهنده لایه های روسازی را به یکطرف جمع نماید و به اصطلاح ، جاده را فتیله کند و وقتی که اتومبیل قوس را طی نمود و یا در اثر ترمز متوقف شد این نیرو از بین می رود و یک تغییر مکان جزئی در دانه های روسازی باقی می ماند. اتومبیل بعدی در همین موقعیت این تغییر مکان جزئی را مضاعف می نماید. بعد از چندی ، جاده مخصوصا در سر پیچ ها ، پله پله شده و به اصطلاح ، لایه های روسازی زیر چرخ اتومبیل ، فتیله می شود. ماسه های شکسته به علت اصطکاک داخلی زیاد به سختی روی هم لغزیده و زیر چرخ های وسائل نقلیه ، بهتر مقاومت کرده و نیروهای وارده از چرخ اتومبیل را بهتر تحمل می نماید در نتیجه خیلی دیرتر از شن و ماسه طبیعی زیر چرخ های وسایل نقلیه ، فتیله شده و جاده دیرتر موج بر میدارد.

در بتن ریزی اگر از مصالح شکسته استفاده شود ، برای جابه جایی بتن در قالب و پر کردن تمام زوایای آن باید دقت بیشتری بعمل آورد ولی در این نوع مصالح ، قطعه ریخته شده در شرایط مساوی دارای مقاومت فشاری و کششی بیشتری نسبت به شن و ماسه طبیعی می باشد.

ابعاد ماسه و شن شکسته کاملا در اختیار تولید کننده و مصرف کننده است زیرا ابعاد آن بوسیله الک های مخصوص تعیین می گردد در نتیجه بتن ریخته شده با شن و ماسه شکسته ، یکنواخت تر و همگن تر نسبت به شن و ماسه طبیعی می باشد.

شن و ماسه طبیعی دارای مواد اضافی فراوانی از جمله چوب ، ذغال و سایر مواد آلی می باشد که کلیه آنها برای قطعات بتنی (مانند دیوار بتنی ، فیسینگ بتنی ، قرنیز بتنی ، نیوجرسی بتنی ، وزنه تعادل تاور کرین و غیره) و ملات ، مضر است و مهمتر از همه ، شن و ماسه طبیعی به مقدار زیادی دارای دانه های بسیار ریز می باشد که اصطلاحا به آن خاک می گویند که اگر درصد این دانه ها از مقدار معینی زیادتر باشد به صورت فیلم نازکی روی دانه ها پوشانیده و مانع اتصال آن با سیمان و درنتیجه با دانه مجاور می گردد که این خود موجب تضعیف قطعه بتنی خواهد بود. برای جلوگیری از این عیب باید شن و ماسه طبیعی ، دو یا سه بار با آب شسته شود (بر حسب مقدار خاک آن ممکن است تا 4 یا 5 بار هم احتیاج به شستن داشته باشد) و این خود موجب هزینه ی زیادتری خواهد شد. در صورتیکه شن و ماسه شکسته اولا به هیچ وجه مواد خارجی ندارد در ثانی درشتی دانه ها و درصد آنها در کارهای بتنی کاملا در اختیار ما می باشد.

شن و ماسه بتن

محصولات ما

دیوار پیش ساخته بتنی

دیوار بتنی پیش ساخته با هدف پارتیشن بندی ، ایجاد دیوار با مقاومت بالا ، سرعت بالای ساخت ، جابجایی در هر زمان ، نمای زیبا و همچنین عمر طولانی استفاده می شوند.

فیسینگ (نمای) پل

فیسینگ ها ، قطعات پیش ساخته بتنی هستند که در سایزها و نماهای مختلف ساخته می شوند. کاربرد فیسینگ ها در ساخت سریع و زیبا سازی رمپ پل ها و زیرگذرها و ... می باشد.

قرنیز بتنی

قرنیز پیش ساخته بتنی در اندازه ها و نماهای مختلفی می باشند که از این قطعات در پل ها و زیرگذرها و ... جهت پوشش فضای بین روسازه و بخش زیرین آن استفاده می شود.

نیوجرسی بتنی

نیوجرسی بتنی ، قطعات پیش ساخته بتن با عیار بتن بسیار بالا می باشند که نقش جداکننده را در خیابان ها ، کارگاهها ، پارک ها و محیط های گوناگون ایفا می کنند.

چرا نهاد سیویل را انتخاب کنیم؟

کیفیت بالای محصولات

بتن با کیفیت ، بخاردهی و هیدراسیون مناسب ، شرایط نگهداری و دپوی قطعات و آبدهی عالی

اکیپ متخصص حمل و نصب

حمل تخصصی قطعات و تخلیه پای کار و استفاده از اکیپ های متخصص در نصب

تجربه بالا

بیش از 30 سال تجربه تخصصی در زمینه بتن پیش ساخته

پوشش سراسر ایران

امکان اجرای پروژه در سراسر ایران

جهت مشاوره و وقت ملاقات حضوری با شماره دفتر مرکزی ۲۲۰۳۵۱۳۳ – ۰۲۱ و یا با همراه ۰۹۱۲۲۸۸۵۰۴۶ (پاسخگو ۹ صبح الی ۵ بعدازظهر) تماس بگیرید.

 

همین الان در هر ساعت از شبانه روز کافیست فرم زیر را پر نمایید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.

۱ – تمامی مشخصات شما نزد ما بطور محرمانه محفوظ خواهد ماند و فقط مسئول مربوطه دسترسی لازم را دارد.
۲ – به هیچ وجه شماره شما وارد پنل پیامک نمی شود و فقط جهت ارتباط تلفنی با شما می باشد.

پس با خیال راحت فرم زیر را پر نمایید.

بسیار باعث دلگرمی ماست اگر نظرتان را در پایین همین صفحه بنویسید. سپاسگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.