مسئولیت ایمنی ، بهداشت کار و حفاظت محیط زیست در کارگاه

ایمنی

آنچه در این مطلب می خوانید:

مسئولیت ایمنی ، بهداشت کار و حفاظت محیط زیست در کارگاه

در این مطلب قصد داریم راجع به مسئولیت ایمنی ، بهداشت کار و حفاظت محیط زیست در کارگاه های ساختمانی مطالبی را بیان نماییم.

در هر کارگاه ساختمانی ، سازنده موظف است اقدامات لازم به منظور حفظ و تامین ایمنی ، بهداشت کار و حفاظت محیط زیست را به عمل آورد.

هرگاه یک یا چند کارفرما یا افراد خویش فرما به طور همزمان در یک کارگاه ساختمانی مشغول به کار باشند هر کارفرما در محدوده ی پیمان خود ، مسئول اجرای مقررات مربوط به ایمنی ، بهداشت کار و حفاظت محیط زیست می باشد. کارفرمایانی که به طور همزمان در یک کارگاه ساختمانی مشغول فعالیت هستند باید در اجرای مقررات مذکور با یکدیگر همکاری نموده و سازنده یا پیمانکار اصلی نیز مسئول مراقبت و ایجاد هماهنگی بین آنها می باشد. برقراری بیمه مسئولیت مدنی و شخص ثالث ، از مسئولیت های سازنده ، کارفرما و مسئولین مربوط نمی کاهد.

سازنده و کارفرمایان کارگاه های ساختمانی موظفند از شخص ذی صلاح دارای پروانه ی اشتغال یا مهارت فنی و یا گواهی ویژه در عملیات ساختمانی استفاده نمایند. به علاوه ، شاغلین در کارگاه های ساختمانی باید آموزش های بهداشت کار و ایمنی را فرا گرفته و گواهی های مربوط را از مراجع ذی صلاح دریافت نموده باشند.

سازنده و سایر کارفرمایان کارگاه های ساختمانی موظفند برای تامین ایمنی ، سلامت و بهداشت کارگران ، وسایل و تجهیزات لازم را بر اساس مقررات این مبحث تهیه و در اختیار آنها قرار دهند ؛ چگونگی کاربرد این وسایل را به کارگران آموخته و نیز در مورد کاربرد وسایل و تجهیزات و رعایت مقررات مذکور نظارت نمایند. کارگران نیز ملزم به استفاده و نگهداری از وسایل مذکور و اجرای دستورالعمل های مربوط می باشند.

ایمنی

در کارگاه های با زیر بنای بیش از 3000 متر مربع و یا 18 متر ارتفاع از روی پی ، معرفی شخصی ذی صلاح به عنوان مسئول ایمنی ، بهداشت کار و حفاظت محیط زیست الزامی می باشد. به علاوه ، با توجه به دستورالعمل اجرایی گودبرداری های ساختمانی ابلاغی وزارت راه و شهرسازی ، در گودهای با خطر زیاد و بسیار زیاد ، به کار گیری شخص ذی صلاح و آشنا به مسائل ایمنی گودبرداری به عنوان “مسئول ایمنی کارگاه گودبرداری” الزامی است. تعیین مسئول ایمنی ، رافع مسئولیت های اصلی سازنده نمی باشد.

در صورت احتمال وقوع حادثه ، سازنده موظف است تا تامین ایمنی و حفاظت لازم ، از ادامه ی عملیات ساختمانی در موضع خطر خودداری نماید. در صورت وقوع حادثه ی منجر به خسارت ، جرح یا فوت ، سازنده موظف است پس از انجام اقدامات فوری برای رفع خطر ، مراتب را حسب مورد به مراجع ذی ربط گزارش نماید.

کارفرما نباید به هیچ کارگری اجازه دهد که خارج از ساعت عادی کار ، به تنهایی مشغول به کار باشد. در صورت انجام کار در ساعت غیر عادی ، بایستی روشنایی کافی ، امکان برقراری ارتباط و نیز تمام خدمات مورد نیاز کارگران فراهم شود.

مهندس ناظر موظف به نظارت بر اجرای مقررات این مبحث در عملیات ساختمانی می باشد.هرگاه مهندس ناظر در ارتباط با عملیات ساختمانی ، مواردی را خلاف این مبحث مشاهده نماید باید ضمن تذکر کتبی به سازنده ، مراتب را به مرجع رسمی ساختمان اعلام نماید.

شهرداری و سایر مراجع صدور پروانه ی ساختمان و همچنین سازمان نظام مهندسی ساختمان نیز باید بر عملکرد سازنده و مهندس ناظر نظارت نمایند. در صورت بروز تخلف باید مراتب به شورای انتظامی نظام مهندسی ساختمان گزارش گردد.

(ایمنی)

محصولات ما

دیوار پیش ساخته بتنی

دیوار بتنی پیش ساخته با هدف پارتیشن بندی ، ایجاد دیوار با مقاومت بالا ، سرعت بالای ساخت ، جابجایی در هر زمان ، نمای زیبا و همچنین عمر طولانی استفاده می شوند.

فیسینگ (نمای) پل

فیسینگ ها ، قطعات پیش ساخته بتنی هستند که در سایزها و نماهای مختلف ساخته می شوند. کاربرد فیسینگ ها در ساخت سریع و زیبا سازی رمپ پل ها و زیرگذرها و ... می باشد.

قرنیز بتنی

قرنیز پیش ساخته بتنی در اندازه ها و نماهای مختلفی می باشند که از این قطعات در پل ها و زیرگذرها و ... جهت پوشش فضای بین روسازه و بخش زیرین آن استفاده می شود.

نیوجرسی بتنی

نیوجرسی بتنی ، قطعات پیش ساخته بتن با عیار بتن بسیار بالا می باشند که نقش جداکننده را در خیابان ها ، کارگاهها ، پارک ها و محیط های گوناگون ایفا می کنند.

چرا نهاد سیویل را انتخاب کنیم؟

کیفیت بالای محصولات

بتن با کیفیت ، بخاردهی و هیدراسیون مناسب ، شرایط نگهداری و دپوی قطعات و آبدهی عالی

اکیپ متخصص حمل و نصب

حمل تخصصی قطعات و تخلیه پای کار و استفاده از اکیپ های متخصص در نصب

تجربه بالا

بیش از 30 سال تجربه تخصصی در زمینه بتن پیش ساخته

پوشش سراسر ایران

امکان اجرای پروژه در سراسر ایران

جهت مشاوره و وقت ملاقات حضوری با شماره دفتر مرکزی ۲۲۰۳۵۱۳۳ – ۰۲۱ و یا با همراه ۰۹۱۲۲۸۸۵۰۴۶ (پاسخگو ۹ صبح الی ۵ بعدازظهر) تماس بگیرید.

 

همین الان در هر ساعت از شبانه روز کافیست فرم زیر را پر نمایید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.

۱ – تمامی مشخصات شما نزد ما بطور محرمانه محفوظ خواهد ماند و فقط مسئول مربوطه دسترسی لازم را دارد.
۲ – به هیچ وجه شماره شما وارد پنل پیامک نمی شود و فقط جهت ارتباط تلفنی با شما می باشد.

پس با خیال راحت فرم زیر را پر نمایید.

بسیار باعث دلگرمی ماست اگر نظرتان را در پایین همین صفحه بنویسید. سپاسگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.