ماهیت زلزله به عنوان نیروی هوشمند

زلزله

آنچه در این مطلب می خوانید:

ماهیت زلزله به عنوان نیروی هوشمند

از نقطه نظر مهندسی زلزله ، این پدیده به صورت نیروی هوشمند عمل می نماید که دست مایه های بشری را مورد تهدید قرار می دهد. اگرچه در حال حاضر نمی توان از زیان های ناشی از زلزله های بزرگ جلوگیری نمود ولی شناخت آنها می تواند نوعی چاره اندیشی برای کاهش صدمات باشد.

آنچه در اینجا عنوان می شود خساراتی است که عمومآ در تمام زلزله ها اتفاق می افتند.

بی توجهی و رعایت نکردن اصول ایمنی سبب به وجود آمدن خطاهای طراحی و اجرایی می گردند. این خطاها در هنگام وقوع زلزله آشکار می شوند و تخریب سازه ها و آتش سوزی ها را به همراه دارند.

در ذیل ، راجع به این دو رویداد توضیح بیشتری ارائه می گردد :

الف- تخریب سازه ها :

زلزله مانند یک نیروی هوشمند ، پس از شناسایی نقاط ضعف هر سازه ، آنها را مورد هدف قرار می دهد. تخریب سازه ها سبب به وجود آمدن تلفات انسانی و صدمات اقتصادی می گردد. تلفات در ساختمان های عمومی (مدارس ، فروشگاهها و …) و امداد رسانی (بیمارستان ، آتش نشانی ، پل ها و …) فاجعه بار است و می تواند به حدی باشد که جبران آنها به سادگی میسر نباشد. برای پیشگیری از این ضایعات ، طراحی لرزه ای چه در مورد سازه ها و چه در مورد تآسیسات شهری ، در درجه اول اهمیت قرار می گیرد.

ب- آتش سوزی :

وجود منابع سوخت و انرژی ، لوله ها و تآسیسات گاز رسانی و انهدام آنها در یک رویداد زلزله ، سبب آتش سوزی گسترده می گردد. آتش سوزی ها معمولآ در ساعات اولیه وقوع زلزله آغاز می شوند و با گذشت زمان به طور گسترده توسعه می یابند. با توجه به انهدام تآسیسات شهری (آبرسانی ، آتش نشانی و …) مهار آتش سوزی به سادگی غیر ممکن نیست و در بیشتر موارد ، آتش سوزی تا سوختن و تمام شدن مواد قابل اشتعال ادامه یافته است.

زلزله

جهت مطالعه مطالب لاتین در ارتباط با موضوع زلزله ، لینک زیر را کلیک نمایید.

(زلزله)

محصولات ما

دیوار پیش ساخته بتنی

دیوار بتنی پیش ساخته با هدف پارتیشن بندی ، ایجاد دیوار با مقاومت بالا ، سرعت بالای ساخت ، جابجایی در هر زمان ، نمای زیبا و همچنین عمر طولانی استفاده می شوند.

فیسینگ (نمای) پل

فیسینگ ها ، قطعات پیش ساخته بتنی هستند که در سایزها و نماهای مختلف ساخته می شوند. کاربرد فیسینگ ها در ساخت سریع و زیبا سازی رمپ پل ها و زیرگذرها و ... می باشد.

قرنیز بتنی

قرنیز پیش ساخته بتنی در اندازه ها و نماهای مختلفی می باشند که از این قطعات در پل ها و زیرگذرها و ... جهت پوشش فضای بین روسازه و بخش زیرین آن استفاده می شود.

نیوجرسی بتنی

نیوجرسی بتنی ، قطعات پیش ساخته بتن با عیار بتن بسیار بالا می باشند که نقش جداکننده را در خیابان ها ، کارگاهها ، پارک ها و محیط های گوناگون ایفا می کنند.

چرا نهاد سیویل را انتخاب کنیم؟

کیفیت بالای محصولات

بتن با کیفیت ، بخاردهی و هیدراسیون مناسب ، شرایط نگهداری و دپوی قطعات و آبدهی عالی

اکیپ متخصص حمل و نصب

حمل تخصصی قطعات و تخلیه پای کار و استفاده از اکیپ های متخصص در نصب

تجربه بالا

بیش از 30 سال تجربه تخصصی در زمینه بتن پیش ساخته

پوشش سراسر ایران

امکان اجرای پروژه در سراسر ایران

جهت مشاوره و وقت ملاقات حضوری با شماره دفتر مرکزی ۲۲۰۳۵۱۳۳ – ۰۲۱ و یا با همراه ۰۹۱۲۲۸۸۵۰۴۶ (پاسخگو ۹ صبح الی ۵ بعدازظهر) تماس بگیرید.

 

همین الان در هر ساعت از شبانه روز کافیست فرم زیر را پر نمایید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.

۱ – تمامی مشخصات شما نزد ما بطور محرمانه محفوظ خواهد ماند و فقط مسئول مربوطه دسترسی لازم را دارد.
۲ – به هیچ وجه شماره شما وارد پنل پیامک نمی شود و فقط جهت ارتباط تلفنی با شما می باشد.

پس با خیال راحت فرم زیر را پر نمایید.

بسیار باعث دلگرمی ماست اگر نظرتان را در پایین همین صفحه بنویسید. سپاسگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.