فوم بتن

بتن به عنوان یک مصالح مهم در امر سازه به شمار می رود و با توجه به موارد استفاده زیاد از این مصالح ، روزانه شاهد تولید بتن های متفاوت با خصوصیات متفاوت هستیم. از جمله مواردی که در ویژگیهای بتن به آن پرداخته می شود وزن آن بوده که محققین سعی بر تولید بتنی با همان مقاومت و یا بالاتر و وزن سبک تر دارند. فوم بتن ‌به عنوان مصالحی که چگالی آن به طور قابل ملاحظه‌ای از بتن معمولی پایینتر است ، می‌تواند نقش موثری در کاهش وزن ساختمان‌ها ، به ویژه در قسمت غیره سازه‌ای داشته باشد.

 

بتن همراه با ماده کف ساز با پایه پروتئین حیوانی را بتن فوم می‌نامند.

این نوع بتن علاوه بر داشتن مزایای بتن معمولی ، خواص دیگری مانند وزن مخصوص کم و مقاومت فشاری بالا را نیز دارا است. سبکی این بتن در سازه‌های ساختمانی باعث کاهش بار مرده ساختمان ، صرفه جویی در حجم خاک برداری و بتن مصرف شده در فونداسیون‌ها و همچنین کاهش بارهای زلزله می‌شود.

ترکیب فوم بتن :

برای تولید این بتن از ملات ماسه ، سیمان ، ماسه بادی ، ملات بتن فوم (از نوع پروتئین حیوانی) و افزودنی‌های مجاز (مانند سیلیس) استفاده میشود. برای استفاده بهینه از این محصول ابتدا وزن مخصوص و مقاومت فشاری آن برای کاربری‌های مورد نظر در پروژه تعریف شده و بر اساس آن ، بتن با اختلاط مناسب و افزودنی‌های مورد نیاز بر اساس دستورالعمل‌ها و تجربیات قبلی تولید می‌شود.

فوم بتن

مطالب پیشنهادی :

 
(فوم بتن)

مطالعه مقالات مربوطه

عرض ترک در بتن
دیوار پیش ساخته بتنی

مشکلات فیزیکی بتن

مشکلات فیزیکی بتن مفاهیمی که در این مقاله به آن اشاره خواهیم کرد به عنوان مشکلات فیزیکی یا نشانه های تخریب فیزیکی بتن شناخته می

ادامه مطلب »
بتن مگر
دیوار پیش ساخته بتنی

بتن مگر

بتن مگر بتن مـگـر یا بتن لاغر اولین لایه پی سـازی می بـاشد و عیار سیمان در آن در حدود 100 الی 150 کیلوگرم بر

ادامه مطلب »
چسب بتن
دیوار پیش ساخته بتنی

چسب بتن

چسب بتن (concrete adhesive) چسب بتن پلیمر امولوسیونی است که موجب افزایش مقاومت کششی ، خمشی و دوام بتن می شود. این ماده یکی از

ادامه مطلب »
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn

بسیار باعث دلگرمی ماست اگر نظرتان را در پایین همین صفحه بنویسید. سپاسگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *