سیستم های حمل و تغذیه مصالح بتن

شناخت سیستم های حمل و تغذیه مصالح بتن :

برای تهیه بتن در بچینگ ابتدا مصالح تشکیل دهنده نظیر سنگدانه ها ، سیمان ، آب و دیگر مواد افزودنی با انتخاب روش مناسب باید به آن حمل شوند و این فرآیند در ایستگاه در دو شکل ادامه پیدا می کند : نخست اینکه مستقیما وارد مخازن پیمانه کردن شوند یا آنکه مواد و مصالح پس از ذخیره شدن ، در موقع لزوم به مخازن پیمانه کردن داخل گردند. هر یک از مراحل مختلف روش حمل از حمل مواد خام به ایستگاه تا انتقال بتن تولید شده به محل استفاده ممکن است به عنوان نقطه بحرانی (گلوگاه) در پروژه عمل نماید. همچنین باید به مسائل مربوط به کنترل کیفیت در هر یک از روش ها توجه نمود.

ساماندهی و زمانبندی تحویل و حمل هر یک از اجزای مختلف مورد استفاده نکاتی است که نقش اساسی در کارکرد مطمئن یک بچینگ برای جلوگیری از تداخل فرآیندهای مختلف حمل ایفا می کند. کامیون ها و تجهیزات ریلی بکار رفته در حمل مواد خام نباید با تجهیزات انتقال بتن تولید شده تداخل داشته باشد. این مطلب نیازمند برنامه های از پیش تعیین شده ، پیش بینی های لازم و نظارت مستمر است. وجود هماهنگی و رابطه ای مطلوب بین مدیریت ایستگاه تولید بتن و تامین کنندگان مواد و مصالح ، امری الزامیست. چون موادی که در تولید بتن به کار می روند طیف وسیعی از خصوصیات مختلف دارند ، روشهای متنوعی برای حمل مواد خام به ایستگاه وجود دارد.

سیستم حمل مصالح و تغذیه بتن

سنگدانه ها پر حجم ترین مصالح مصرفی در بتن بوده و برای تامین آنها در ابتدا باید در مورد منابع تهیه ی آن تصمیم گیری شود. این منابع را کف رودخانه ، کوه و معادن تشکیل می دهند. در تهیه ی شن و ماسه می توان با آزمایش تولیدات کارخانه ای که در آن منطقه وجود دارد ، از مناسب بودن خصوصیات سنگدانه ها اطمینان یافت و در نبود کارخانه در نزدیکی محل کارگاه یا به صرفه نبودن خرید از کارخانه ، ابتدا باید منابع استخراج سنگدانه ها را شناسایی نمود سپس به استخراج پرداخت. به دلیل حجم عظیم سنگدانه هایی که باید به کارگاه حمل شوند ، انتخاب روش مناسب حمل از منبع بع کارگاه اهمیت فراوانی دارد.

در مواردی که فاصله معدن تا انبار شن و ماسه کم و در حدود چند ده متر است می توان لودر را برای حمل سنگدانه ها بکار برد. لودر می تواند مصالح را مستقیما به مخازن سنگدانه ها وارد کرد یا در محل دپو بریزد. همچنین می توان از لودر برای انتقال مصالحی که قبلا دپو شده به مخازن بچینگ استفاده کرد. برای تولید با حجم کمتر و بچینگ های افقی دارای مخازن کم ارتفاع از این روش بهره می برند.

معمولا کامیون ها پرکاربردترین وسایل حمل هستند. کامیون ها می توانند مصالح را در محل دپو ریخته یا به قیف بارگیری تسمه نقاله وارد کنند. با احداث بچینگ در کنار تپه می توان محلی را بر روی تپه که بالای مخزن سنگدانه قرار داشته باشدبه منظور توقف کامیون تعبیه نمود تا بار را یکراست بر روی مخازن سنگدانه تخلیه نماید.

این سیستم به منظور حمل در فواصل طولانی و کارهای بزرگ کارایی مناسبی دارد. ابتدا از محل معدن سنگدانه ها تا کارگاه را ریل گذاری می کنند سپس واگن را روی ریل مستقر و مصالح را منتقل می سازند. واگن ها از بغل تخلیه شده و قابلیت ریختن مصالح را در محل دپو و یا قیف بارگیری دارد.

این ماشین می تواند به منظور تخلیه بار از وسایل حملی با حجم بالاتر نظیر بارج ها استفاده شود. کلامشل ها قادر به وارد نمودن مستقیم مصالح به مخازن سنگدانه و ریختن در محل دپو هستند. در بکارگیری کلامشل برای ایجاد دپو هنگام تخلیه جام کلامشل برای عدم ایجاد جداشدگی در سنگدانه ها و حفظ یکنواختی آن ، عمل تخلیه را باید به آرامی انجام داد. از تسمه نقاله برای انتقال مصالح پر حجم از منبع به کارگاه استفاده می شود.

برای تغذیه مخازن در بچینگ های عمودی تسمه نقاله جز در مواردی که با کمبود فضا در کارگاه ملزم به استفاده از باکت های بالابر شویم ، به کار می رود. تغذیه بچینگ ها توسط تسمه نقاله با حرکت مصالح از قیف بارگیری پُر شده توسط ادوات حمل و یا از داخل تونلی که در زیر دپوی مصالح وجود دارد به مخازن سنگدانه ها صورت می گیرد. ارتفاع مخازن افقی یا مایل بودن تسمه را مشخص می کند. اگر شیب تسمه زیاد باشد با ایجاد شیارهایی روی تسمه از غلت خوردن سنگ ها بر رویش جلوگیری می کنند.

سیستم حمل مصالح بچینگ

 

با ایجاد دپوی سنگدانه ها در پشت بچینگ دراگلاین در بالای دپو برای انتقال مصالح از دپو به مخازن مستقر می شود. جام دراگ لاین بر روی مصالح دپو قرار گرفته و کشش جام توسط کابل ها ، باعث بالا آمدن جام و تخلیه مصالح به مخزن تخلیه می شود. با چرخش بازوی دراگ لاین ، جام بر روی دپو حرکت افقی خواهد داشت و می تواند روی مصالح مورد نظر قرار گیرد. اتاق فرمان این دراگ لاین ها در بالا می باشد که کنترل سیستم را بر عهده دارد.

وجود آب برای شستشوی شن و ماسه و اختلاط بتن الزامیست و تامین آن از منابع زیر ممکن است :

  • آب لوله کشی : استفاده از این نوع آب در محل کارگاه مشروط بر دسترس بودنش است. این آب فاقد املاح مضر برای بتن است. با دائمی بودن این آب با وجود یک منبع ذخیره کوچک می توان نیاز کارگاه را برطرف کرد. با دائمی نبودن این نوع آب وجود یک منبع ذخیره با ظرفیت مصرف یک روز کارگاه الزامیست.
  • آب قنات و چشمه : این آب ها تقریبا دائمی بوده ولی وجود گِل در آن وجود حوضچه ته نشینی را که در موارد ضروری بعنوان مخزن ذخیره نیز عمل کند الزامی می کند.
  • آب چاه : آب با کیفیت از چاه به مخزن پمپ می شود.

ممکن است آب را با وسایل حمل به کارگاه منتقل نمود و در منبع ذخیره کرد.

سیستم های تسمه نقاله در اکثر بچینگ های عمودی بزرگ به کار می روند و متشکل از سه جزء اصلی اند :

تسمه نقاله اصلی ، مخازن بچینگ را تغذیه و مصالح را از بالا وارد می نماید ، در هنگام نیاز یک یا تعداد بیشتری تسمه به کار می رود ، ارتفاع زیاد مخزن باعث بکارگیری تسمه نقاله به شکل مایل برای انتقال در ارتفاع می شود.

با قرارگیری مخازن به صورت خطی ، یک سیستم انتقال خطی در بالای مخازن تعبیه می شود که مصالح را از تسمه تحویل گرفته و در حالت رفت و برگشتی با حرکت بر روی ریل خود آن را به درون مخزن مربوطه ریخته و دوباره به مکان اولیه ی خود باز می گردد. با قرار گیری مخازن به صورت دایره ای در کنار هم ، یک ناوه گردان در بالای مخازن تعبیه می شود که با دریافت سیگنال هایی از واحد کنترل ، در جهت مخزن مربوط به مصالحی که تسمه در حال تحویلش است چرخیده و سنگدانه ها را از تسمه به مخزن مربوطه انتقال می دهد.

تغذیه سیستم تغذیه تسمه نقاله به دو شکل صورت می گیرد : اولا تغذیه با تسمه درون تونل مقرر در زیر دپوی مصالح. تونل در زیر دپوی سنگدانه های مختلف می باشد و برای هر کدام از سنگدانه ها دارای دریچه هایی می باشد. تعداد دریچه های قرار گرفته در زیر هر دپو بستگی به ارتفاع و طول هر دپو دارد. دوم تغذیه از زیر یک قیف بارگیری پُر شده با وسایل حمل.

واحد کنترل به شکل اتوماتیک سیستم تغذیه مصالح را در دست دارد. به این شکل که با کمتر شدن سطح مصالح در هر یک از مخازن از مقدار مشخص ، پیامی فرستاده می شود که باعث به کار افتادن تسمه نقاله و باز شدن دریچه مربوط به همان مصالح در تونل و هدایت ناوه گردان به سمت آن مخزن می گردد. پس از پُر شدن مواد بر روی تسمه تخلیه می گردند.

سیستم های حمل و تغذیه بتن

(مصالح بتن)

مطالعه مقالات مربوطه

اتوکلاو بتن
دیوار پیش ساخته بتنی

دستگاه اتوکلاو

دستگاه اتوکلاو اتوکلاو (Autoclave) از دو کلمه Auto به معنی خودکار و Clave به معنی قفل شونده تشکیل شده است و در کل به معنی

ادامه مطلب »
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn

بسیار باعث دلگرمی ماست اگر نظرتان را در پایین همین صفحه بنویسید. سپاسگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *