حمل و نقل و نصب قطعات بتنی پیش ساخته و کنترل کیفی

حمل و نقل قطعات بتنی :

حمل قطعات پیش ساخته (دیوار ، فیسینگ ، قرنیز ، نیوجرسی ، وزنه تعادل تاور کرین و …) باید توسط وسایل نقلیه مناسب با قطعات و با رعایت قوانین ترافیکی و حمل و نقل منطقه انجام شود. ابعاد و وزن قطعات باید چنان انتخاب گردند تا انتقال آنها از کارخانه تا کارگاه از نظر معابر و پل های سر راه ، بدون اشکال صورت پذیرد. همچنین بارگیری و حمل بایستی به نحوی سازماندهی گردند که از ضربه خوردن و واژگون شدن قطعات هنگام حمل جلوگیری نمود.

برنامه ریزی و نصب قطعات بتنی پیش ساخته در کارگاه :

نصب قطعات پیش ساخته باید تحت سرپرستی و نظارت افراد مجرب یا تکنسین های متخصص که برای نصب این نوع سازه ها آموزش دیده اند انجام گیرد. ماشین آلاتی که هنگام نصب استفاده خواهند شد باید با توجه به ابعاد و وزن قطعات ، محل استقرار ماشین و شعاع عملکرد آنها انتخاب شوند.

نصب دیوار بتنی

کنترل کیفی هنگام نصب :

کنترل قبل و پس از نصب قطعات (مانند چک نمودن قطعات دپو شده در کارگاه و اطمینان از سالم بودن آنها ، بازرسی نحوه نصب ، جلوگیری از تمرکز نامطلوب نیروها هنگام نصب و غیره) بایستی انجام پذیرد تا از خطاهای احتمالی ، جلوگیری به عمل آورد.

ضوابط ایمنی هنگام نصب قطعات پیش ساخته بتنی :

هنگام نصب قطعات پیش ساخته باید کلیه موارد ایمنی و حفاظت کار در حین اجرا رعایت شود. توجه مخصوص به ناپایداری قطعات تا قبل از گرفتن و سخت شدن بتن اتصالات ، بازرسی و کنترل مستمر لوازم مکانیکی و ابزار برقی جرثقیل ها و دیگر وسایل باربر ، ضرورت دارد.

مهار قطعات پیش ساخته در حین نصب :

نیروهایی که از مهارهای موقت به عضو پیش ساخته وارد می شود با نیروهایی که آن قطعه به عنوان عضو سازه ای تحمل می کند مغایرند و باید مقاومت هر قطعه پیش ساخته در مقابل این گونه نیروها کنترل گردد.

نصب قطعات بتن پیش ساخته

جهت مشاهده انواع پروژه های بتن پیش ساخته ، روی لینک زیر کلیک نمایید.

مطالعه مقالات مربوطه

بتونیر
دیوار پیش ساخته بتنی

بتونیر

بتونیر شناخت بتونیر : میکسرهایی که در ظرفیت های کم و مخصوصا در کارهای کوچک استفاده می شوند اصطلاحا بتونیر نامیده می شوند. اهمیت این

ادامه مطلب »
تراک میکسر
دیوار پیش ساخته بتنی

تراک میکسر

تراک میکسر در عملیات نصب قطعات پیش ساخته بتنی نظیر دیوار بتنی ، فیسینگ بتنی ، قرنیز بتنی و بعضا نیوجرسی بتنی و غیره نیاز

ادامه مطلب »
شن و ماسه
فیسینگ پل

جنس شن و ماسه

جنس شن و ماسه تقریبا جنس شن و ماسه طبیعی در اختیار ما نیست و ممکن است از همه نوع سنگی در آن وجود داشته

ادامه مطلب »
سیمان پرتلند
دیوار پیش ساخته بتنی

انواع سیمان پرتلند

انواع سیمان پرتلند سیمان اصطلاحا به ماده ای اطلاق می شود که با انجام واکنش شیمیایی با آب (واکنش هیدراسیون) ، نقش چسباندن مصالح سنگی

ادامه مطلب »
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn

بسیار باعث دلگرمی ماست اگر نظرتان را در پایین همین صفحه بنویسید. سپاسگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *