جنس شن و ماسه

تقریبا جنس شن و ماسه طبیعی در اختیار ما نیست و ممکن است از همه نوع سنگی در آن وجود داشته باشد ولی در مورد شن و ماسه شکسته ، حق انتخاب بیشتری داریم ؛ البته جنس این نوع شن و ماسه هم کاملا در اختیار ما نیست و بیشتر بستگی به معدنی دارد که به محل استقرار سنگ شکن ها نزدیکتر است ولی در موقع استقرار سنگ شکن ها و سایر ادوات کارخانه تهیه شن و ماسه می توان معادن تهیه سنگ را مورد مطالعه قرار داده و نوع سنگ را تعیین نمود. البته در مورد استقرار محل سنگ شکن ها نیز محدودیت هایی داریم از جمله فاصله ی آن تا محل مصرف و همچنین مالکیت معدن.

به هر حال بهترین سنگ برای تهیه ی شن و ماسه ، سنگ های گرانیت و سنگ های سیلیسی می باشند و به طور کلی هر قدر سنگ متراکم تر بوده و وزن مخصوص آن بیشتر باشد برای تهیه شن و ماسه جهت مصرف در بتن یا راهسازی بهتر است ؛ به هرحال سنگ های انتخاب شده بایستی یکدست بوده و فاقد رگه های خاکی باشند ؛ وزن مخصوص آن نباید از 1.5 گرم بر سانتیمتر مکعب کمتر باشد. این سنگ ها نباید پوک باشند و یا پوسیدگی موضعی داشته باشند. نباید در فعل و انفعالات شیمیایی سخت شده سیمان شرکت نماید و در مجاورت آن آب نباید تغییر شکل و تغییر حجم بدهد و به عبارت دیگر ، نفوذ آب در آن نباید موجب متلاشی شدن دانه بشود و از طرفی جذب آب آن نباید آنقدر کم باشد که مانع نفوذ آب ملات در آن شده و در نتیجه موجب نچسبیدن دانه ها به یکدیگر بشود زیرا همانطور که می دانیم علت چسبیدن ملات به آجر یا موزائیک آنست که آجر یا موزائیک خاصیت مکندگی آب دارد و ضمن آنکه آب ملات را می مکد مقداری از چسب ملات را نیز به خود جذب می نماید و این چسب به داخل قطعه نفوذ کرده و آن را به ملات می چسباند ؛ حال اگر خاصیت مکندگی دو قطعه که قرار است بهم بچسبند از مقدار معینی کمتر باشد آب ملات و چسب آن (سیمان – گچ – آهک) در قطعه ها نفوذ نکرده و آنها را بهم نمی چسباند.

مقدار جذب آب سنگدانه ها مثل سایر مصالح ساختمانی در حدود 13% وزنی خوب است. موسسه ی بین المللی استاندارد (ایزو) به موجب استاندارد شماره ی 7033 مقدار جذب آب سنگدانه ها را استاندارد نموده است.

شن و ماسه باید در مقابل عوامل جوی مانند گرما و سرما و یخ زدگی مقاوم باشند و همچنین باید در مقابل سایش و ضربه و سایر نیروهای وارده بر سازه مقاومت نماید. سنگ ها نباید آلوده به خاک رس و لای و سایر ریزدانه ها باشند و همچنین باید از استفاده سنگ گچ و انیدریت و کلیه سولفات ها در تهیه شن و ماسه خودداری نمود ؛ همچنین برای انتخاب سنگ جهت شن و ماسه باید توجه داشت که این سنگها فاقد نمکهایی باشند که روی فولاد اثر می گذارد و چنین سنگ هایی مخصوصا نباید در سازه های بتن آرمه مصرف شوند.

در کارخانجات تولید قطعات بتنی پیش ساخته نیز این موضوع اهمیت فراوانی دارد تا قطعه تولید شده کیفیت لازم را داشته باشد. (در کارخانجات تولید قطعات بتنی پیش ساخته ، قطعات مختلفی نظیر دیوار پیش ساخته بتنی ، نیوجرسی بتنی ، قرنیز پیش ساخته بتنی ، فیسینگ پیش ساخته بتنی ، وزنه تعادل تاور کرین و قطعات بسیار دیگری تولید می گردد)

شن و ماسه بتن
(شن و ماسه)

مطالعه مقالات مربوطه

بتن اکسپوز
دسته‌بندی نشده

بتن اکسپوز چیست؟

بتن اکسپوز چیست؟ بتن اکسپوز یا بتن نما به پنل های پیش ساخته بتنی گفته می شود که روی سطح پایانی کار ، بر روی

ادامه مطلب »
تراک میکسر
دیوار پیش ساخته بتنی

تراک میکسر

تراک میکسر در عملیات نصب قطعات پیش ساخته بتنی نظیر دیوار بتنی ، فیسینگ بتنی ، قرنیز بتنی و بعضا نیوجرسی بتنی و غیره نیاز

ادامه مطلب »
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn

بسیار باعث دلگرمی ماست اگر نظرتان را در پایین همین صفحه بنویسید. سپاسگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *