ترک های انقباض خمیری بتن (جمع شدگی خمیری)

ترک های انقباض خمیری بتن

آنچه در این مطلب می خوانید:

ترک های انقباض خمیری بتن (جمع شدگی خمیری)

ترک های انقباض خمیری بتن (Plastic shrinkage cracks) در حدود یک ساعت پس از بتن ریزی اتفاق می افتد. (اگر در بتن از افزودنی کند گیر کننده استفاده شود این زمان ، بیشتر است) اگر چه این ترک ها ممکن است اغلب تا مدت زمان زیادی ، ناشناخته و مخفی باشند.

این ترک ها از سطوح در معرض دید و از محلی که تبخیر آب از سطح بتن اتفاق می افتد شروع می شوند و باعث بروز جمع شدگی (انقباض) در لایه های بتن خواهند شد.

بتنی که در حالت الاستیک قرار دارد مقاومتی در برابر نیروهای کششی نداشته و با ایجاد ترک از میان شیره چسبنده بتن و اطراف سنگدانه ها و محل میلگرد گذاری و حرکت به سمت وجه مخالف ، این نیروها را آزاد می کند. این ترک ها را نباید با ترک های طولانی مدت انقباض اشتباه کرد. ترک های انقباض خمیری معمولا در دال ها که مراقبت دقیقی از آنها به عمل نیامده است ایجاد می شوند. در دال های بتنی که به طور دقیق ماله کشی شده اند قاعدتا نباید ترک های انقباض خمیری مشاهده شود زیرا عمل ماله زدن ، حالتی از تراکم کردن مجدد است که این عمل باعث بستن این ترک ها می شود. (البته این ماله کشی نمی تواند عمل درز گیری را در مخلوط جامد بتن انجام دهد و باعث بروز ترک های ناشی از نشست می گردد)

ترک های انقباض خمیری بتن

جهت مطالعه مطالب لاتین در ارتباط با ترک های انقباض خمیری بتن ، لینک زیر را کلیک نمایید.

(ترک های انقباض خمیری بتن)

محصولات ما

دیوار پیش ساخته بتنی

دیوار بتنی پیش ساخته با هدف پارتیشن بندی ، ایجاد دیوار با مقاومت بالا ، سرعت بالای ساخت ، جابجایی در هر زمان ، نمای زیبا و همچنین عمر طولانی استفاده می شوند.

فیسینگ (نمای) پل

فیسینگ ها ، قطعات پیش ساخته بتنی هستند که در سایزها و نماهای مختلف ساخته می شوند. کاربرد فیسینگ ها در ساخت سریع و زیبا سازی رمپ پل ها و زیرگذرها و ... می باشد.

قرنیز بتنی

قرنیز پیش ساخته بتنی در اندازه ها و نماهای مختلفی می باشند که از این قطعات در پل ها و زیرگذرها و ... جهت پوشش فضای بین روسازه و بخش زیرین آن استفاده می شود.

نیوجرسی بتنی

نیوجرسی بتنی ، قطعات پیش ساخته بتن با عیار بتن بسیار بالا می باشند که نقش جداکننده را در خیابان ها ، کارگاهها ، پارک ها و محیط های گوناگون ایفا می کنند.

چرا نهاد سیویل را انتخاب کنیم؟

کیفیت بالای محصولات

بتن با کیفیت ، بخاردهی و هیدراسیون مناسب ، شرایط نگهداری و دپوی قطعات و آبدهی عالی

اکیپ متخصص حمل و نصب

حمل تخصصی قطعات و تخلیه پای کار و استفاده از اکیپ های متخصص در نصب

تجربه بالا

بیش از 30 سال تجربه تخصصی در زمینه بتن پیش ساخته

پوشش سراسر ایران

امکان اجرای پروژه در سراسر ایران

جهت مشاوره و وقت ملاقات حضوری با شماره دفتر مرکزی ۲۲۰۳۵۱۳۳ – ۰۲۱ و یا با همراه ۰۹۱۲۲۸۸۵۰۴۶ (پاسخگو ۹ صبح الی ۵ بعدازظهر) تماس بگیرید.

 

همین الان در هر ساعت از شبانه روز کافیست فرم زیر را پر نمایید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.

۱ – تمامی مشخصات شما نزد ما بطور محرمانه محفوظ خواهد ماند و فقط مسئول مربوطه دسترسی لازم را دارد.
۲ – به هیچ وجه شماره شما وارد پنل پیامک نمی شود و فقط جهت ارتباط تلفنی با شما می باشد.

پس با خیال راحت فرم زیر را پر نمایید.

بسیار باعث دلگرمی ماست اگر نظرتان را در پایین همین صفحه بنویسید. سپاسگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.