اسپیسر بتن

اسپیسر بتن

آنچه در این مطلب می خوانید:

اسپیسر بتن

در ادامه با ما همراه باشید تا مطالبی را در خصوص اسپیسر بتنی و انواع آن به صورت مختصر در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

اسپیسر :

اسپیسر در لغت به معنی فاصله گذار می باشد. اسپیسرهای پلاستیکی بتن برای رعایت پوشش میلگردها در سازه های مسلح مانند دال ها و دیوارها و پی ها و سایر احجام بتنی مسلح قابل استفاده بوده و در پروژه های نظیر سد و تونل و سایر ساختمان ها و … مصرف می شوند ؛ کارگران در زمان کوتاه قادر به حمل انواع آن ها در کارگاه می باشند. اسپیسرها ضمن بالا بردن کیفیت سازه ها ، به سرعت اجرای عملیات ساختمانی نیز کمک می کنند. استفاده از قطعه سنگ ، لوله های فلزی و قطعات چوب برای نگه داری میلگردها و تأمین پوشش بتن مجاز نیست و اسپیسر یا فاصله نگه دار میلگرد ، قطعه ای فنی در بتن می باشد که به دلیل ایجاد فاصله بین بتن و میلگرد در سازه های مسلح به کار می رود.

 گاهى اسپیسر بتن فاصله بین دو میلگرد را حفظ می نماید و گاهى از برخى اسپیسر ها براى ایجاد فاصله بین خاموت و قالب بتن استفاده می شود.

پوشش بتنی روی میلگرد می تواند به عنوان مهم ترین عامل جلوگیری از خوردگی محسوب شود و اسپیسرهای بتنی با مقاومت فشاری بالای خود ، با فراهم آوردن امکان ایجاد پوشش بتن کافی ، نقش چشمگیری در افزایش عمر سازه های بتنی دارند. فاصله نگه دارهای بتنی ، موجب کاهش عوامل آسیب رسان به بتن ناشی از به کارگیری اسپیسرهای غیر بتنی شده است.

انواع اسپیسر بتن :

 • اسپیسر پلاستیکی
 • اسپیسر کفی
 • اسپیسر هارد فیکس
 • اسپیسر ماکس فیکس
 • اسپیسر مینی فیکس
 • اسپیسر یوفیکس
 • اسپیسر دابل فیکس
 • اسپیسر ساید فیکس
 • اسپیسر دیواری

کاربردهای اسپیسر بتن :

 1. سطوح عمودی مانند دیوار ، ستون و مقاطع مدور
 2. دال‌های بتنی
 3. سازه‌های سنگین مانند فونداسیون ، تیرهای سنگین و کف
 4. سازه‌های با وزن متوسط مانند تیرها ، پوترها و کف سازی ‌های نیمه سنگین و …

ویژگی ها و مزایای اسپیسر بتن :

 • مقاومت فشاری بالا و مقاوم در برابر له شدگی
 • انتقال ایمن نیروهای استاتیکی به بتن
 • نفوذ ناپذیری بسیار بالا در برابر آب و کلراید آهن
 • مقاومت فیزیکی و شیمیایی بسیار بالا
 • نصب سریع و آسان به همراه حالات مختلف تثبیت
 • قابلیت تولید در اشکال و ابعاد مختلف و در زمان کوتاه

 

نحوه استفاده از انواع اسپیسر بتن :

ـ اسپیسر دو شبکه :

در دال‌های بتنی و کف ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد ؛ میزان استفاده از این اسپیسر‌ها 4 عدد در هر مترمربع از واحد سطح است.

ـ اسپیسر گرد دیوار :

 کاربرد آن ها در سطوح عمودی مانند دیوار ، ستون و مقاطع مدور است و میزان استفاده از این اسپیسر در دیوارها 3 عدد در هر متر مربع از سطح دیوار می باشد.

ـ اسپیسر هارد :

 برای سازه‌های سنگین مانند فونداسیون ، تیرهای سنگین و کف به کار می‌رود.

ـ اسپیسر سبک :

در سازه‌های سبک سقف‌های کامپوزیتی و قطعات پیش ساخته بتنی که قطر میلگرد آن ها زیر 16 میلیمتر است از این اسپیسر استفاده می‌کنند و میزان استفاده اسپیسر بتن سبک در هر متر مربع از واحد سطح 4 عدد می باشد.

ـ اسپیسر گیره دار :

در مواقعی که ثابت بودن و پایداری اسپیسر مد نظر است از این نوع اسپیسر استفاده می‌شود.

ـ اسپیسر ترکیبی :

 اسپیسرهایی هستند که با ترکیب دو یا چند مدل اسپیسر بتن جهت بهره گیری از مزایای آن ها به صورت توامان یا جهت صرفه جویی در زمان نصب و هزینه به کار می‌رود.

ـ اسپیسر کف :

این اسپیسر جهت استفاده در فونداسیون ‌ها و کف‌ های سنگین کاربرد دارد ؛ عمده مصرف هارد فیلس ‌ها برای تیرهای با شبکه سنگین فونداسیون ‌ها و کف ‌ها 4 عدد در متر مربع و در تیرها 3 عدد در متر طول می باشد.

ـ اسپیسر تیرچه :

 این اسپیسر مخصوص تیرچه می باشد.

ـ اسپیسر هارد فیکس :

اسپیسر سنگین هارد فیکس مناسب ترین قطعه برای ایجاد پوشش بتنی در کلیه کف های سنگین و پر تراکم مانند فونداسیون ، تیرها ، شناژها و کف های حجیم می باشد ؛ اسپیسر هارد فیکس قادر به تحمل بار نقطه ای تا 350 کیلوگرم می باشد. اسپیسر هارد فیکس دارای دو شاخک قفل کن می باشد و قادر به نگهداری میلگردهای با سایز مختلف در داخل خود می باشد. (اسپیسر هارد فیکس به صورت عمودی در زیر میلگردهای اصلی قرار می گیرد.)

ـ اسپیسر ویل فیکس دیواری :

اسپیسر ویل فیکس مخصوص استفاده در سطوح عمودی مانند دیوارها ، ستون ها ، مقاطع مدور و … در بتن های درجا یا پیش ساخته به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. اسپیسر ویل فیکس ، مطابق استاندارد طراحی و تولید می گردد و طوری طراحی و تولید می شود که بتواند در مقابل بتن سیال مانعی ایجاد نکند. اسپیسر ویل فیکس دارای قفل کن بسیار قوی در مرکز خود برای گرفتن میلگرد می باشد و وجود شاخک ها در اطراف اسپیسر ویل فیکس موجب می شود تا در برابر ویبره و ارتعاش شدیدی که در هنگام بتن ریزی انجام می شود ، اثری از آن بر روی سطح بتن به جا نماند و مانع نفوذ یون های کلر ، سولفات ها ، اسیدها و عوامل مخرب به داخل بتن شود. استفاده از اسپیسر ویل فیکس در سطوح عمودی این مزیت را ایجاد می کند که شبکه های میلگردی نسبت به قالب ، کاملاً موازی قرار گیرند و از پیچیدگی آرماتور داخل قالب جلوگیری شود.

اسپیسر ویل فیکس بر روی کمرکش ها (خاموت ها) به صورت عمودی نصب می شود.

ـ اسپیسر ماکس فیکس کفی :

اسپیسر نیمه سنگین ماکس فیکس برای ایجاد پوشش بتنی در انواع سازه های میلگردی با وزن متوسط مانند تیرها ، پوترها ، شناژها و کف های با وزن متوسط مورد استفاده قرار می گیرد. اسپیسر ماکس فیکس قادر به تحمل بار نقطه ای تا 180 کیلوگرم می باشد و دارای دو شاخک قفل کن هستند. این نوع اسپیسر قادر به نگه داری میلگردهای با سایز متوسط در داخل خود می باشد و به صورت عمودی در زیر میلگردهای اصلی قرار می گیرند.

محصولات ما

دیوار پیش ساخته بتنی

دیوار بتنی پیش ساخته با هدف پارتیشن بندی ، ایجاد دیوار با مقاومت بالا ، سرعت بالای ساخت ، جابجایی در هر زمان ، نمای زیبا و همچنین عمر طولانی استفاده می شوند.

فیسینگ (نمای) پل

فیسینگ ها ، قطعات پیش ساخته بتنی هستند که در سایزها و نماهای مختلف ساخته می شوند. کاربرد فیسینگ ها در ساخت سریع و زیبا سازی رمپ پل ها و زیرگذرها و ... می باشد.

قرنیز بتنی

قرنیز پیش ساخته بتنی در اندازه ها و نماهای مختلفی می باشند که از این قطعات در پل ها و زیرگذرها و ... جهت پوشش فضای بین روسازه و بخش زیرین آن استفاده می شود.

نیوجرسی بتنی

نیوجرسی بتنی ، قطعات پیش ساخته بتن با عیار بتن بسیار بالا می باشند که نقش جداکننده را در خیابان ها ، کارگاهها ، پارک ها و محیط های گوناگون ایفا می کنند.

چرا نهاد سیویل را انتخاب کنیم؟

کیفیت بالای محصولات

بتن با کیفیت ، بخاردهی و هیدراسیون مناسب ، شرایط نگهداری و دپوی قطعات و آبدهی عالی

اکیپ متخصص حمل و نصب

حمل تخصصی قطعات و تخلیه پای کار و استفاده از اکیپ های متخصص در نصب

تجربه بالا

بیش از 30 سال تجربه تخصصی در زمینه بتن پیش ساخته

پوشش سراسر ایران

امکان اجرای پروژه در سراسر ایران

جهت مشاوره و وقت ملاقات حضوری با شماره دفتر مرکزی ۲۲۰۳۵۱۳۳ – ۰۲۱ و یا با همراه ۰۹۱۲۲۸۸۵۰۴۶ (پاسخگو ۹ صبح الی ۵ بعدازظهر) تماس بگیرید.

 

همین الان در هر ساعت از شبانه روز کافیست فرم زیر را پر نمایید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.

۱ – تمامی مشخصات شما نزد ما بطور محرمانه محفوظ خواهد ماند و فقط مسئول مربوطه دسترسی لازم را دارد.
۲ – به هیچ وجه شماره شما وارد پنل پیامک نمی شود و فقط جهت ارتباط تلفنی با شما می باشد.

پس با خیال راحت فرم زیر را پر نمایید.

بسیار باعث دلگرمی ماست اگر نظرتان را در پایین همین صفحه بنویسید. سپاسگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.