آب بتن

آب بتن

آنچه در این مطلب می خوانید:

آب بتن

در این مطلب قصد داریم به آب بتن بپرازیم ؛ با ما همراه باشید.

آبی که در ساخت بتن به کار می رود نقش اساسی در خصوصیات بتن ایفا می کند. استفاده از آب نامناسب در ساخت بتن ممکن است مشکلات زیر را ایجاد کند :

  1. زمان گیرش سیمان را به تاخیر اندازد.
  2. مقاومت نهایی بتن را کاهش دهد.
  3. موجب خوردگی و زوال تدریجی میلگردها شود.
  4. روی سطح نهایی بتن خشک شده ، لکه هایی را ایجاد کند.

آبی که در ساخت بتن به کار می رود باید تمیز بوده و عاری از هرگونه مواد زیان آور نظیر روغن ، اسید ، قلیا ، مواد آلی و یا سایر مواد نامناسب برای بتن و یا فولاد باشد. در یک جمله ی کلی می توان اظهار داشت که آب مناسب برای ساخت بتن ، آبی است که قابل شرب باشد. استفاده از آب غیر قابل شرب در ساخت بتن فقط در صورتی مجاز است که مقاومت نمونه های 7 روزه و 28 روزه ی ساخته شده با آن آب ، حداقل برابر 90 درصد مقاومت نمونه های مشابه ساخته شده با آب آشامیدنی (و یا آب مقطر) باشد.

همچنین بر اساس آیین نامه ی بتن ایران (آبا) ، زمان گیرش سیمان با آب غیر آشامیدنی نباید بیش از یک ساعت زودتر تا 1.5 ساعت دیرتر از زمان گیرش سیمان با آب مقطر باشد.

آب بتن

در یک ملاحظه ی کلی ، خصوصیات آب مناسب برای ساخت بتن را می توان به صورت زیر بیان کرد :

  • اسیدی و بازی نباشد (PH بین 5 تا 8.5)
  • میزان ذرات جامد معلق در آب کمتر از 0.1 درصد برای بتن آرمه در شرایط محیطی شدید و یا بتن پیش تنیده ، و کمتر از 0.2 درصد برای بتن آرمه در شرایط محیطی ملایم و یا بتن بدون فولاد باشد.
  • میزان مواد محلول در آب کمتر از 0.1 درصد برای بتن آرمه در شرایط محیطی شدید و یا بتن پیش تنیده ، کمتر از 0.2 درصد برای بتن در شرایط محیطی ملایم ، و کمتر از 3.5 درصد برای بتن بدون فولاد باشد.
  • میزان یون کلرید موجود در آب کمتر از 0.05 درصد برای بتن آرمه در شرایط محیطی شدید و یا بتن پیش تنیده ، کمتر از 0.1 درصد برای بتن آرمه در شرایط محیطی ملایم ، و کمتر از 1 درصد برای بتن بدون فولاد باشد.
  • میزان یون سولفات موجود در آب کمتر از 0.1 درصد برای بتن آرمه و بتن پیش تنیده ، و کمتر از 0.3 درصد برای بتن بدون فولاد باشد.
  • میزان قلیایی های موجود در آب (Na2O + 0.658 K2O) کمتر از 0.06 درصد باشد.

آب دریا در حدود 3.5 درصد نمک های غیر محلول داشته و حاوی یون های کلرور و سولفات است. این آب از نقطه نظر مقاومت ، در بتن غیر مسلح مشکلی ایجاد نمی کند. با این وجود در بتن مسلح و بتن پیش تنیده ، آب دریا خطر خوردگی فولاد را افزایش می دهد و بنابراین باید در چنین شرایطی از بکار گیری آب دریا برای ساخت بتن امتناع نمود.

مطالب پیشنهادی :

(آب بتن)

محصولات ما

دیوار پیش ساخته بتنی

دیوار بتنی پیش ساخته با هدف پارتیشن بندی ، ایجاد دیوار با مقاومت بالا ، سرعت بالای ساخت ، جابجایی در هر زمان ، نمای زیبا و همچنین عمر طولانی استفاده می شوند.

فیسینگ (نمای) پل

فیسینگ ها ، قطعات پیش ساخته بتنی هستند که در سایزها و نماهای مختلف ساخته می شوند. کاربرد فیسینگ ها در ساخت سریع و زیبا سازی رمپ پل ها و زیرگذرها و ... می باشد.

قرنیز بتنی

قرنیز پیش ساخته بتنی در اندازه ها و نماهای مختلفی می باشند که از این قطعات در پل ها و زیرگذرها و ... جهت پوشش فضای بین روسازه و بخش زیرین آن استفاده می شود.

نیوجرسی بتنی

نیوجرسی بتنی ، قطعات پیش ساخته بتن با عیار بتن بسیار بالا می باشند که نقش جداکننده را در خیابان ها ، کارگاهها ، پارک ها و محیط های گوناگون ایفا می کنند.

چرا نهاد سیویل را انتخاب کنیم؟

کیفیت بالای محصولات

بتن با کیفیت ، بخاردهی و هیدراسیون مناسب ، شرایط نگهداری و دپوی قطعات و آبدهی عالی

اکیپ متخصص حمل و نصب

حمل تخصصی قطعات و تخلیه پای کار و استفاده از اکیپ های متخصص در نصب

تجربه بالا

بیش از 30 سال تجربه تخصصی در زمینه بتن پیش ساخته

پوشش سراسر ایران

امکان اجرای پروژه در سراسر ایران

جهت مشاوره و وقت ملاقات حضوری با شماره دفتر مرکزی ۲۲۰۳۵۱۳۳ – ۰۲۱ و یا با همراه ۰۹۱۲۲۸۸۵۰۴۶ (پاسخگو ۹ صبح الی ۵ بعدازظهر) تماس بگیرید.

 

همین الان در هر ساعت از شبانه روز کافیست فرم زیر را پر نمایید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.

۱ – تمامی مشخصات شما نزد ما بطور محرمانه محفوظ خواهد ماند و فقط مسئول مربوطه دسترسی لازم را دارد.
۲ – به هیچ وجه شماره شما وارد پنل پیامک نمی شود و فقط جهت ارتباط تلفنی با شما می باشد.

پس با خیال راحت فرم زیر را پر نمایید.

بسیار باعث دلگرمی ماست اگر نظرتان را در پایین همین صفحه بنویسید. سپاسگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *